Shoferi Shpëton Burrin Që Po Digjej Brenda Kamionit, 20 Të Tjerë Nxjerrin Telefonat Dhe I Filmojnë

Ky është momenti kur një burrë shpëton një shofer, i cili kishte ngecur brenda një kamioni, pas një aksidenti rrugor. Ndërkohë që aksidenti ndodhi dhe shoferi ishte brenda kamionit, rreth 20 persona të tjerë kishin nxjerrë telefonët dhe filmonin skenën, në vend që ta ndihmonin.

Jim Angulo ishte duke shkuar në punë në autostradën I-95 në Miami, rreth orës 2 të pasdites, ditën e Mërkurë, kur pa automjetin që ishte përfshirë nga flakët.

Ai tregon:
Pashë sa majtas, djathtas dhe vura re rreth 20 persona që kishin celularët në duar e po filmonin. Ata nuk po bënin asnjë gjë për të shpëtuar burrin që ndodhej brenda kamionit. Thashë me vete se ishte puna ime për ta shpëtuar. Shoferi që ndodhej brenda në kamion thoshte gjatë gjithë kohës se ishte shumë nxehtë dhe se nuk kishte mundësi të dilte jashtë”.

Angulo dhe një burrë tjetër shkuan me guxim drejt zjarrit dhe nxorën njeriun nga dritarja e kamionit. Ndërkohë, shoferi kishte pësuar djegie në disa pjesë të trupit, por është jashtë rrezikut për jetën.

close